Bursa specială ocazională pentru responsabilitate civică (CIVICA)

Încărcarea documentelor până pe 2 noiembrie 2021

A fost inițiată și aprobată Bursa pentru responsabilitate civică (denumita prescurtat - CIVICA).  Aceasta bursă specială ocazională a fost aprobatî în sedința CA din 29.09.2021 și în ședința Senatului universității din aceeași zi. CIVICA are ca scop politica instituțională de implementare a unor măsuri pentru reducerea impactului pe care îl are pandemia COVID 19 asupra comunității academice a UNITBV, inclusiv de susținere a campaniei de vaccinare anti-COVID 19, cu adresabilitate în rândul studenților de la cursurile cu frecvența, cu frecvență redusă (IFR) și învățământ la distanță (ID), ciclurile licență, masterat și doctorat cu frecvență.

Pentru a beneficia de bursa CIVICA fiecare student interesat va trebui să solicite acest lucru printr-o cerere tip și să dovedească faptul că s-a vaccinat anti-COVID 19 până la data de 31 octombrie 2021 (cu cel puțin o doză pentru vaccinurile care presupun și rapel). Atât cererea cât și certificatul (formate pdf) se vor încărca pe platforma elearning, în cadrul unui curs care se va numi Certificat de vaccinare Covid19.

Cererea poate fi descărcată de AICI

Calendarul este disponibil AICI

Mai multe detalii despre Bursa ocazională „Responsabilitate civică” se găsesc AICI

Extrasul informativ poate fi consultat AICI