Studenții IESC și Companiile 2024

6 martie 2024, între orele 09:00 - 18:00, Aula Sergiu T. Chiriacescu

Miercuri, 6 martie 2024, la Aula Sergiu T. Chiriacescu, va avea loc a 5-a ediție a evenimentului "Studenții IESC și Companiile". În cadrul acestuia, studenții au ocazia să cunoască mai bine companiile și instituțiile participante: domeniul de activitate, proiecte și realizări importante, programe pentru studenți (practică, concursuri, cursuri, burse) sau oportunități de carieră.

Manifestarea se va desfășura în intervalul orar 9:00 – 18:00 și cuprinde vizite la standuri de prezentare, videoprezentări și workshop-uri. La acțiune au confirmat participarea 24 de companii și 4 instituții, cu proiecte și activități în domeniile de pregătire ale studenților din facultatea IESC:
- Alstom România
- Tremend a company of Publicis Sapient
- Varta
- Waters

Programarea activităților pe ore și loc de desfășurare poate fi accesată AICI.

Toți studenții facultății sunt invitați să participe la eveniment pentru a interacționa direct cu reprezentanții companiilor la standuri sau în cadrul activităților pe care companiile le organizează. De asemenea, la sfârșitul zilei se organizează o tombolă cu premii oferite de companiile participante.