Studenții IESC și companiile

23 martie 2023, Aula Sergiu T.Chiriacescu

Joi, 23 martie 2023, la AULA Sergiu T. Chiriacescu va avea loc a parta ediție a evenimentului "Studenții IESC și Companiile". În cadrul acestuia, studenții au ocazia să cunoască mai bine companiile participante: domeniul de activitate, proiecte și realizări importante, programe pentru studenți (practică, concursuri, cursuri, burse) sau oportunități de carieră.

Manifestarea se va desfășura în intervalul orar 9:00 – 17:30. La acțiune au confirmat participarea 17 de companii ce activează în domeniile de pregătire a studenților din facultatea IESC:
ARC Brasov, Atos, Autoliv, Benchmark, Caditec, Cornerstone Technologies, Distribuție Energie Electrică Romania, Endava, Mepro Sisteme, Miele Tehnica, NTT Data, Pentalog, PSIControl, Siemens Industry Software, Siemens, Stabilus, Varta Microbattery, Waters.

Toate companiile vor avea standuri de prezentare ce vor putea fi vizitate pe durata întregii zile. Unele companii organizeaza concursuri, workshop-uri sau seminarii.

Programarea activităților pe ore și loc de desfășurare poate fi accesată aici.

În cadrul evenimentului se organizează o Tombolă cu premii - la sfârșitul zilei se va face extragerea câștigătorilor.

Toți studenții facultății sunt invitați să participe la eveniment pentru a interacționa direct cu reprezentanții companiilor la standuri sau în cadrul activităților pe care companiile le
organizează.

Vă așteptăm pe 23 martie la Aulă!