Ghid muzeal virtual bazat pe IA la Muzeul Casa Mureșenilor din Brașov

Un colectiv de cadre didactice și cercetători din cadrul Universității Transilvania din Brașov a contribuit la realizarea, în premieră națională, a unui ghid muzeal virtual bazat pe inteligență artificială la Muzeul Casa Mureșenilor din Brașov.

Aportul Facultății IESC a fost unul decisiv la această realizare, colectivul fiind coordonat de dl. Octavian Machidon, șef de lucrări în cadrul Departamentului de Electronică și Calculatoare, și având în componență trei studenți de la anul IV specializarea Calculatoare: Andreea Mareș, Eliana Mănescu și Cristinel Pop. Felicitări echipei de proiect pentru această realizare!

Afis ghid muzeal virtual bazat pe inteligență artificială la Muzeul Casa Mureșenilor din Brașovghid muzeal virtual bazat pe inteligență artificială la Muzeul Casa Mureșenilor din Brașov

Descrierea proiectului