Rezultatele alegerilor studenților în Consiliul Facultății și Senat

Turul al doilea al alegerilor pentru reprezentanții studenților în Consiliul Facultății IESC (5 membri și 5 supleanți) și în Senatul Universității (2 membri și 3 supleanți) s-a desfășurat în data de 15.11.2023, între 09:00–15:00, la secretariatul decanatului facultății. La alegeri au participat 133 studenți. Pentru Consiliul Facultății s-au înregistrat 130 buletine de vot valabil exprimate și 3 buletine de vot anulate, iar pentru Senat 131 buletine de vot valabil exprimate și 2 buletine de vot anulate. În urma numărării voturilor valabil exprimate s-au obținut următoarele rezultate, în ordinea descrescătoare a numărului de voturi:

• pentru Consiliul Facultății:

• NECHIFOR Cristina-Claudia 112 voturi

• LIXĂNDROIU Adrian 60 voturi
  • CIUPITU Andrei 55 voturi
  • MÎNDROIU Otilia-Raluca 49 voturi

Pe baza rezultatelor înregistrate și a normei de reprezentare, studenții aleși sunt:

• Consiliul Facultății
membri: NECHIFOR Cristina-Claudia (2 ETTI), BARBU Simina Georgiana (2 ETTI), CHIRIAC Andrada-Bianca (2 AIA), CHENDEA Ștefan (3 AIA), LUPU Ioana Bianca (3 AIA)
membri supleanți: DIOSZEGI Andrada Carmen (3 TST), CIORÎȚĂ Adrian (3 AIA), IVAȘCU Adrian Mihai (3 AIA), FURTUNĂ Cristian (2 ETTI), BREZUICĂ Andreea-Alexandra (3 IEC)

• Senat
membri: CHIRIAC Andrada-Bianca (2 AIA), BARBU Simina Georgiana (2 ETTI)
membri supleanți: IVAN George Paul (3 AIA), CRISTEA Eduard-Andrei (4 AIA), CHIAGĂ Răzvan-Adelin (4 AIA)

Data:15.11.2023